Hoří elektroinstalace v kabinetu ve druhém patře a několik žáků je uvězněno ve třídách.

Takový byl námět prověřovacího cvičení, které se uskutečnilo 18.10.2024 v objektu ZŠ Blížejov, s cílem procvičit hasební zásah, spolupráci příslušníků HZS a členů JSDHO při zdolávání požáru v objektu školy, dále spolupráci při evakuaci žáků a zaměstnanců školy a prověření způsobu evidence evakuovaných osob na místě shromáždění. Pro reálnost podmínek při požáru byl k zakouření objektů použit vyvíječ studeného kouře.

Zasahující hasiči se na místě soustředili na průzkum budovy v dýchací technice, záchranu osob, které nemohly samovolně opustit budovu a jejich evakuaci z objektu na místo určené pro jejich shromáždění. Dále také na natažení útočného proudu, kterým by byl případný požár zdolán. Na shromaždišti následně prováděli zaměstnanci školy s hasiči kontrolu přítomných dle jmenného seznamu. Následně byl proveden závěrečný průzkum celého objektu a po ukončení cvičení proběhlo krátké vyhodnocení.

Cvičení se zúčastnily jednotky HZS Domažlice, HZS Staňkov, JSDH Blížejov, JSDH Horšovský Týn, JSDH Osvračín